بیوگرافی شیهان دای علی اکبر قاسمی

شیهان دای علی اکبر قاسمی متولد سال ۱۳۴۴ در چالوس از شهرستانهای استان سرسبز مازندران است. در سال ۱۳۵۶ فعالیت ورزشی خود را آغاز و سپس در رشته ورزشی کیوکوشین کاراته نزد استاد خود یحیی صالحی ورزش خود را ادامه داد . در سال ۱۳۶۱ باشگاه ورزشی خود را تاسیس نمود ( آکادمی ورزشهای رزمی که هم اکنون به البرز تغییر نام یافته است) و به مربیگری و آموزش و ترویج کیوکوشین کاراته و هنرهای رزمی و دفاع شخصی و رزم انفرادی پرداخت و از سال ۱۳۶۶ رییس سبک کیوکوشین کاراته استان مازندران شد . در سال ۱۳۶۷ به عنوان مربی و بازیکن به مقامهای قهرمانی استان و کشور در رشتهای کاتا و کومیته دست یافت . وی سابقه کمک مربی تیم ملی کیوکوشین کاراته ایران در سال ۱۳۷۲ و سرمربی تیم کیوکوشین کاراته استان مازندران در مسابقات بین المللی چالوس در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵ و کسب عنوان مقام اول تیمی در میان ۱۳ تیم شرکت کننده در این مسابقات را دارا می باشد.قاسمی در سال ۱۳۷۶ به عنوان رییس کمیته داوران کیوکوشین کاراته کشور برگزیده و همچنین به عضویت در کومیته فنی کیوکوشین کاراته جمهوری اسلامی ایران در آمد و در همین سال به عنوان فعالترین مسئول سبک در سطح استان های کشور برگزیده شد و نشان طلا دریافت کرد. در سال ۱۳۷۷ مربی تیم منتخب کیوکوشین کاراته در مسابقات جام خاورمیانه در کشور لبنان بود که مقام اول تیمی را کسب کرد و در همین سال در مسابقات بین المللی تهران ریس گروه داوران را عهده دار بود . بعد از آن در سال ۱۳۷۸ به عنوان رئیس کمیته آموزش مربیان کشور انتخاب شد و همزمان با مسابقات جهانی ‍‍ ( هفتمین دوره ) به ژاپن رفت و در کمپ آموزشی میتسومینه شرکت کرد.
از دیگر عناوین کسب شده وی در سمت سر مربیگری می توان به کسب مقام نایب قهرمانی تیم منتخب کیوکوشین کاراته جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آسیای میانه در قزاقستان که با حضور ۱۰ تیم در سال ۱۳۷۹ یرگزار شد و همچنین کسب مقام بهترین مربی در سال ۱۳۸۲ در مسابقات بین المللی گرجستان و کسب مفام اول تیمی در سال ۱۳۸۵ باز هم در مسابقات بین المللی جام تفلیس گرجستان اشاره کرد.
وی از سال ۱۳۷۹ تاکنون به عنوان رئیس کمیته داوران کیوکوشین کاراته ماتسوشیما کشور فعالیت میکند. وی در سال ۱۳۸۰ نمایندگی رسمی (برنچیف) از سازمان جهانی کیوکوشین کاراته ماتسوشیما دریافت کرد و در همین سال در مسابقات قهرمانی اروپا در اسپانیا به عنوان داور وسط قضاوت و در کلاس کمپ اروپا شرکت کرد.
در سالهای ۱۳۸۳ ، ۱۳۸۷ ، ۱۳۹۱ و ۱۳۹۵همزمان با مسابقات جهانی به ژاپن رفته و در تمامی ادوار به عنوان داور وسط به قضاوت پرداخت و همچنین در تمامی کلاسهای هماهنگی و آموزش مربیگری و داوری و سمینارهای داوری و نمایندگان سازمان جهانی شرکت کرد.
از سال ۱۳۸۴ به عنوان ریس کمیته داوران و مدرس داوری کیوکوشین کاراته ماتسوشیما کشورهای خاورمیانه انتخاب و باز هم در سال ۱۳۸۹ با اکثریت آرا نمایندگان کشورهای خاورمیانه در همین سمت ابقا شد. و مسئولیت کومیته داوران در تمامی ادوار مسابقات جام خاورمیانه را تاکنون دارا می باشد.
از دیگر دورهای بین المللی وی می توان به شرکت در کلاسهای مربیگری و داوری و کمپهای بین المللی در سالهای ۱۳۸۵ در استرالیا و ۱۳۸۹ در اسپانیا همزمان با مسابقات وزنی جهانی در این کشورها و قضاوت در این دو تورنومنت جهانی و همچنین در سال ۱۳۹۴ در مسابقات قهرمانی اروپا در کشور سوئد اشاره کرد.
در سال ۱۳۹۳ از سوی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس شورای داوران کاراته ازاد منصوب شد. از دیگر افتخارات شیهان دای علی اکبر قاسمی تربیت مربیان ،داوران و قهرمانان زیادی در سطوح ملی و جهانی بوده و از دوجوی شخصی وی حدود ۱۵۰ قهرمان در سطوح مختلف کشوری بین المللی جهانی و عضو تیم ملی می توان اشاره کرد. شیهان دای قاسمی مولف ۳ کتاب می باشد به نامهای : ۱٫ آموزش داوری کیوکوشین کاراته ۲٫دانستنیهای کیوکوشین کاراته ۳٫ مهارتهای کیوکوشین کاراته
وی هم اکنون از معدود نفراتی است که از ایران دارای کمربند سیاه دان ۷ از سازمان جهانی کیوکوشین کاراته ژاپن می باشد و همچنین داور وسط جهانی و مربیگری ممتاز ملی را داراست و همچنین در سال ۱۳۹۲ مدرک فنی تخصصی معادل دکتری را در رشته کاراته دریافت کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

theme